Вийшов ХІІ випуск друкованого збірника статей “Султанівські читання”

Побачив світ ХІІ випуск наукового щорічника “Султанівські читання”. Серед авторів – фахівці-літературознавці з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Львівського національного університету імені Івана Франка  та Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Статті структуровані за рубриками: порівняльне літературознавство, українська література, слов’янські літератури, літератури Західної Європи і США, методика викладання літератури та in memoria.

TABLE OF CONTENTS

Comparative literature /Порівняльне літературознавство

Ярема Кравець. Михайло Грушевський та його «Anthologie de la littérature ukrainienne» (1921) у бельгійських і французьких виданнях ХХ–ХХІ століть

Ольга Кравець. Вивчення та популяризація польської дитячої літератури в Україні

Ukrainian literature /Українська література

Ігор Козлик. Навіщо писати про Стуса, або Продовжуючи початок

Slavonic literatures / Cлов’янські літератури

Луїза Оляндер, Вікторія Остапчук. Dzienniki (Щоденники) Ярослава Леона Івашкевича: Друга світова війна (1939–1945) в індивідуальному сприйнятті письменника

Ярема Кравець. Есей Марі де Во Фаліпо «Будишин – духовна столиця лужичан»

Literatures of Western Europe and THE usa /Літератури західної європи І США

Данило Рега. Футуристична кухня як модель футуристичного світогляду

Methods of teaching literature / Методика викладання літератури

Ігор Козлик. Проблематизація у площині структури наукового предмета (лекційні матеріали до теми)

Ігор Козлик. Про значення вивчення зарубіжної літератури у формуванні державницької свідомості в української молоді

(інформація для роздумів)

In memoria

Дмитро Сергійович Наливайко (1929–2023)

Електронний варіант XII випуска щорічника “Султанівські читання” можна  завантажити тут: Випуск 12

Наступний XIII випуск збірника статей “Султанівські читання” заплановано сформувати на основі матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції “VІІІ Султанівські читання. Актуалізація літературознавчої проблематики на тлі цивілізаційних викликів часу. До 100-річчя від дня народження доктора філологічних наук, професора Марка Веніміновича Теплінського (1924–2012)”, яка має відбутися в форматі онлайн у середині вересня 2024 року.

Інформацію про “VIII Cултанівські читання” незабаром буде розміщено на сайті кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства.