кандидат філологічних наук,
доцент |
1993 року поступила на російське відділення філологічного факультету ПНУ ім. Василя Стефаника.
У 1998 р. закінчила магістратуру російського відділення філологічного факультету ПНУ ім. Василя Стефаника.
З листопада 1998 р. пошукувач кафедри російської філології Львівського національного університету ім. Івана Франка.
З листопада 1999 року аспірант заочного відділення кафедри російської філології Львівського національного університету ім. Івана Франка.
З вересня 2003 р. асистент кафедри світової літератури ПНУ ім. Василя Стефаника.
У грудні 2004 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 10.01.02 – російська література в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського (Тема дисертації: В.К.Кюхельбекер – літературний критик. (Ідеї. Жанри. Стиль)
З травня 2007 р. по травень 2009 р. працювала на посаді доцента кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства ПНУ ім. Василя Стефаника.
У червні 2010 р. отримала диплом доцента МОН України.
На сьогодні є доцентом кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Читає лекційні курси з наступних навчальних дисциплін: «Літературознавча славістика», «Переклад у структурі літературознавчої компаративістики», «Фольклор як художня система», «Постколоніальні студії: феномен постколоніального письменства», «Слов’янський фольклор», «Фольклор та літературне краєзнавство», «Зарубіжна література (Доба Середньовіччя і Ренесансу)», «Зарубіжна література (ХХ століття)».
Бере участь у міжнародних та всеукраїнських наукових та науково-практичних конференціях з актуальних питань зарубіжної літератури, польської літератури, з питань методики викладання зарубіжної літератури тощо.
Керує магістерськими і бакалаврськими роботами студентів з польської і чеської літератури, а також зарубіжної англомовної літератури студентів факультету іноземних мов. У коло наукових інтересів входять проблеми історії та теорії слов’янського фольклору, питання українсько-польських літературних взаємин, проблеми зарубіжної літератури та методики її викладання, а також чеської та польської літературної критики в персоналіях.
У коло наукових інтересів входять проблеми зарубіжної літератури та методики її викладання, актуальні проблеми сучасних слов’янських літератур, питання українсько-польських літературних взаємин.
Народилася 5 квітня 1976 року в м. Жовква (Нестерів), Львівської області. 1998 року закінчила російське відділення філологічного факультету Прикарпатського університету. З 2005 у штаті викладачів цього ж навчального закладу, спочатку як асистент кафедри світової літератури і французької мови, а згодом як доцент кафедри світової літератури.
У 2004 р. у спеціалізованій вченій раді Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (Сімферополь) захистила кандидатську дисертацію з російської літератури «В. К. Кюхельбекер – літературний критик (Ідеї. Жанри. Стиль)» (науковий керівник — кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Л. І. Полякова; офіційні опоненти — доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри гуманітарної підготовки та ідентифікації культурних цінностей Академіїї митної служби України (м. Дніпропетровськ, тепер м. Дніпро) О. Л. Калашнікова, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка О. М. Ніколенко).
На сьогодні є доцентом кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Одружена, виховує двох доньок.
ОР – бакалавр
Спеціальність 035 Філологія
035.038 Філологія (Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – чеська
035 Філологія 035.038 Філологія (Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша –польська
Спеціальність 014
Середня освіта 014.02 Мова і література
ОР – магістр Спеціальність 035 Філологія 035.033 Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська
Викладає нормативні навчальні дисципліни як от: «Фольклор та літературне краєзнавство», «Слов’янський фольклор», «Зарубіжна література (доба Античності і Середньовіччя)», «Зарубіжна література (Романтизм-Реалізм)», «Зарубіжна література ХХ століття», а також дисципліна вільного вибору «Поетика пригод у світовій літературі» на філологічних спеціальностях бакалаврського рівня вищої освіти.
Керує курсовими і магістерськими проєктами на Факультеті філології і на Факультеті іноземних мов. Зокрема, 16-17 грудня 2024 р. на ФІМ було успішно захищено чотири магістерські роботи:
1. Боднар М. «Філософія об’єктивізму і специфіка її художнього відображення в романі Айн Ренд «Атлант розправив плечі» (на матеріалі третьої частини «А є А»)
1. Вирстюк Я.-М. «Епоха червоних 30-х у романі Дж. Стейнбека «Грона гніву» і специфіка її художнього відтворення»
2. Вульчин Д. «Проблема ідентичності та самовизначення в романі Вероніки Рот «Дивергент».
3. Заяць С. «Постмодерністські тенденції в романі Дена Брауна «Код да Вінчі»: жанрово-поетикальний аспект».
Бере активну участь в усіх факультетських і кафедральних наукових, профорієнтаційних та загальнокультурних проєктах
Олена Тереховська продовжує працювати в рамках кафедральної теми «Літературний процес та творча індивідуальність письменника».
На сьогодні (грудень 2024 р.) є автором 45 наукових публікацій, надрукованих у фахових вітчизняних та зарубіжних журналах і збірниках тез та матеріалів конференцій, з них одна у виданні, що входить до наукометричної бази Scopus, дві, що входять до наукометричної бази Web of Science.
За останній рік взяла участь у трьох наукових конференціях:
1. The 9th International scientific and practical conference “Perspectives of contemporary science: theory and practice” (October 14-16, 2024) SPC “Sci-conf.com.ua”, Lviv, Ukraine. 2024.
2. The 10th International scientific and practical conference “Perspectives of contemporary science: theory and practice” (November 11-13, 2024) SPC “Sci-conf.com.ua”, Lviv, Ukraine. 2024.
3. Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «VІІІ Султанівські читання. Актуалізація літературознавчої проблематики на тлі цивілізаційних викликів часу. До 100-річчя від дня народження доктора філологічних наук, професора Марка Веніаміновича Теплінського (1924–2012)».
E-mail: olena.terekhovska@pnu.edu.ua
Тел: (0342) 59-61-44
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника