Відбулися захисти дипломних робіт здобувачів ОП Польська мова і література» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти

19.12.2022 на Факультеті філології відбулися захисти дипломних робіт здобувачів ОП Польська мова і література» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Важливим є те, що наші студенти вступили на навчання за цією програмою після закінчення англійської, української філології, а також прийшли до нас із інших навчальних закладів України. Попри це, вони змогли успішно оволодіти польською мовою.

До присутніх із вітальним словом звернувся Голова ЕК, завідувач кафедри слов’янських мов, професор Микола Петрович Лесюк, стейкголдер і випускниця ОП, перекладачка бюро перекладів «ПП-САГА» пані Романа Кудла, члени ЕК доцентка Ольга Миколаївна Лазарович, а також гарант ОП Тамара Олексіївно Ткачук. Пані Романа Кудла, зокрема, відзначила потребу у перекладачах на ринку праці України, особливо у час російської агресії в Україні, а також у викладачах польської мови і літератури. Пані Романа висловила сподівання, що набуті фахові компетентності магістрантів стануть основою їхнього професійного розвитку і праці на благо незалежної України.

Захист магістрантів відбувався у змішаному форматі. Актуальність тематики досліджень здобувачів із проблем мовознавства і літературознавства не викликає сумніву. Зокрема це проблеми польської літератури, літературознавчої антропології, інтермедіальності, компаративістики, порівняльного мовознавства, зіставної семантики та актуальних проблем порівняльного мовознавства.

На захисті також були присутні наукові керівники доцентки: Алла Мартинець, Ірина Спатар, Олена Пелехата, які відзначили високий рівень підготовки наукових робіт молодих науковців. Захисти проходили на належному науковому рівні, тривала наукова дискусія.

Студентки Юлія Варварук, Лілія Кобута, Емілія Котляр, Яна Сміжак, Оля Химин отримали направлення на навчання в аспірантурі, вони також є претендентками на отримання диплому з відзнакою. Магістрині Юлія Варварук і Яна Сміжак паралельно навчалися на двох ОП: відповідно на факультеті педагогіки і на факультеті іноземних мов, захистили дві магістерські роботи і працюють за фахом.

Варто підкреслити, що 98 % випускників ОП «Польська мова і література» працевлаштовані за фахом у ліцеях, у перекладацьких фірмах, у приватних мовних школах, у ІТ фірмах.

Магістранти також висловили вдячність Прикарпатському університетові, рідному факультетові, декану Факультету філології #РомановіБогдановичуГолоду, а також завідувачеві кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства #ІгорюВолодимировичуКозлику за підтримку і сприяння у всіх починаннях.

Щиро вітаємо наших магістрантів Юлію Варварук, Емілію Котляр, Ольгу Химин, Миколу Ціника, Антоніну Дубляк, Соломію Тимків, Ірину Мартищук, Оксану Кузьму, Дарину Мельник, Лілію Кобуту, Яну Сміжак із успішними захистами кваліфікаційних робіт, бажаємо нових творчих і наукових звершень!

Дякуємо нашим доблесним воїнам ЗСУ за можливість навчатися і працювати у незалежній УКРАЇНІ, на нашій Богом даній землі, у важкий час російської агресії в Україні!