Нагороджено переможців конкурсу літературної розколяди

В останній день січня у Прикарпатському університеті нагородили призерів та переможців міжрегіонального конкурсу «РІЗДВЯНО-ЛІТЕРАТУРНА РОЗКОЛЯДА-2023». Всього у ньому взяли участь 43 особи. Зокрема, учні семи ліцеїв міста, двох ліцеїв області, однієї школи Львівської області та семи шкіл Миколаївської області. Захід проводився у змішаному форматі, тож учасники мали змогу читати твори на різдвяну тематику українською, англійською та польською мовами.

На підведення підсумків конкурсу були запрошені проректор з науково-педагогічної роботи, професор Сергій Шарина, декан факультету іноземних мов професорка Наталія Яцків, викладачі кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства та кафедри англійської філології.

Оголошення результатів розпочалося із хвилини мовчання за усіма героями, що віддали своє життя боронячи рідну землю.

Журі опрацьовувало весь запропонований на конкурс матеріал, розділивши його на дві групи: виразне читання тексту та перфоменсне читання. Окрім того, серед нагороджень було виокремлено дві номінації: «Журівська симпатія» та «Креативність представлення».

Місця розподілились наступним чином:

Перша група (виразне читання уривків творів): Перше місце розділили Анастасія Грамажора, 11 клас, Ліцей № 23 імені Романа Гурика Івано-Франківської міської ради (Ч. Дікенс «Різдвяна пісня у прозі»; Ангеліна Шеленко, 10 клас, Ліцей № 4 Івано-Франківської міської ради (Різдвяні історії із зарубіжної літератури).

Друге місце розділили Євгенія Сорочин, 11 клас, Ліцей № 1 Івано-Франківської міської ради (Оскар Вайльд «Хлопчик-Зірка»); Вероніка Куфлюк, 11 клас, Ліцей № 2 Івано-Франківської міської ради. (Василь Стефаник «Святий вечір»).

Третє місце розділили Вероніка Нікітенко, 11 клас, Ліцей № 23 ім. Романа Гурика Івано-Франківської міської ради Г. (Андерсен «Дівчинка з сірниками»); Юлія Бойченко, 9 клас, Новоодеський ліцей № 4 Миколаївського району Миколаївської області.

Перфоменсне читання творів. Перше місце Софія Макар, Анастасія Томин, Назарій Попадинець, Віктор Команіцький, Данило Добрянський, 11 клас, Ліцей імені Романа Шухевича Івано-Франківської міської ради. (композиція «Тіні різдвяного спасіння» (за мотивами «Різдвяної пісні у прозі» Ч. Дікенса»).

Друге місце розділили Тетяна Гаврилко, Анастасія Вовчок, Володимир Дубів, Ольга Криховська, Богородчанський ліцей №1 імені Олекси Гірника (композиція «Перемога прийде до котроїсь вечері…» на вірші Луки Михайловича і Богдана Томенчука); Іванна Вагилевич, 11 клас, Гутівський ліцей Солотвинської селищної ради Івано-Франківської області (Володимир Шершень «Бараняк»).

Третє місце розділили Діана Дерев’янко, 11 клас, Гутівський ліцей Солотвинської селищної ради Івано-Франківської області (Олександр Ірванець «Іксмасс 2022»); Соломія Лисак, 11 клас, Гутівський ліцей Солотвинської селищної ради Івано-Франківської області (М. Гоголь «ніч перед Різдвом»). Ї

Номінацію «Журівська симпатія» розділили Марія Мартинюк, 5 клас, Гутівський ліцей Солотвинської селищної ради Івано-Франківської області (Авторська поезія «Різдво 2023»); Дарина Запорожан, 11 клас, Миколаївська загальноосвітня школа № 20. («Згадай захисника» автор невідомий).

Номінація «За креативність» Олександра Зайнутдінова, 8 клас, Миколаївська загальноосвітня школа № 20. («Різдвяна пісня» Ч. Дікенс).

Нагородження супроводжувалося віночками колядок, читанням художніх творів та переглядом окремих відеоматеріалів. Гості заходу подякували Прикарпатському національному університету, який у непростий для країни час зміг створити для учнів різних регіонів чудовий захід, що повертає усіх до витоків культури. На завершення організатори розповіли про освітні програми, які молодим людям пропонують кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства та кафедра англійської філології й запросили старшокласників до великої університетської родини Прикарпатського університету.