Кафедра активно реалізує власну співпрацю із навчальними закладами Польщі та долучає до неї здобувачів вищої освіти, зокрема ОП «Середня освіта. Польська мова і література» та «Чеська мова і література».
Під час реалізації Міжнародного проєкту «Вплив ситуації війни на навчання і виховання учнів українського походження, що навчаються у Польщі й в Україні», авторами і виконавцями якого виступили викладачі Академії Бяльської імені Івана Павла ІІ: др. Станіслава Назарук, проф. Мажена Рушковська, др. Барбара Соколовська, др. Ізабела Домбровська, а також доцент кафедри Тамара Ткачук, професор кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Олена Будник, фінансованого польською національною Агенцією академічного обміну NAWA, було проведено низку вебінарів і круглий стіл зі студентською молоддю щодо особливостей роботи із учнями, які є тимчасово переміщеними особами та зазнали травм війни. Для проведення заходу із офіційним візитом в університеті побували викладачі Академії Бяльської імені Івана Павла ІІ.
Здобувачів було ознайомлено із результатами дослідницького проєкту, спрямованого на діагностику основних проблем українських дітей та молоді, які є учасниками освітнього процесу України і Польщі; поінформовано про розроблені і надані школам рекомендації, за якими можна спланувати модель роботи з українськими дітьми, які постраждали
від травм війни.
Під час заходів професор Олена Будник, польські дослідниці др. Станіслава Назарук, др. Барбара Соколовська, доцент Тамара Ткачук наголосили на травмах, психологічних, матеріальних, комунікативних проблемах, про які писали респонденти у анкетах, і з якими вони часто залишаються безпорадними. Здобувачі вищої освіти брали участь у дискусії, висловили власні пропозиції щодо допомоги дітям, які намагаються подолати воєнні травми. Учасники зустрічі обговорили перспективи подальшої співпраці.