Доцентка Тамара Ткачук у складі делегації професорів ПНУ імені Василя Стефаника п. Олени Будник, п. Оксани Кондур, п. Марії Клепар взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Виклики наукового середовища щодо війни в Україні», організованій Інститутом логістики та Відділом військового навчання Військової технічної академії (м. Варшава) Wojskowa Akademia Techniczna за фінансової підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, що відбувалася у місцевості Окунінка Люблінського воєводства, та виступила із доповіддю «Насилля, травма, зародження нових цінностей у період російсько-української війни (на матеріалі творів сучасної української воєнної літератури)».
У доповіді було актуалізовано проблему існуючих міфів про війну, які стають причиною руйнування стану довготривалого миру, а також наголошено на цінностях, ідеалах, першорядного значення рідної української мови, які під впливом війни стають архіважливими. На численних прикладах творів (С. Жадана, М. Ільяшенко, П. Потєхіна, В.Рафеєнка, С. Талана, О. Терещенка, Б. Томенчука, А. Чеха та ін.) творців сучасної української воєнної літератури (як літератури факту, документу епохи) наголошено на жахіттях війни, її руйнівного впливу на психіку, фізичне здоров’я дорослих і дітей, жертв серед населення і військових; відзначено важливість терапевтичного впливу літератури загалом, та оповіді на травмованих, поранених людей, наголошено на ролі літератури як терапії для письменників-добровольців, військових, які знаходяться на передовій, мужньо відстоюючи українську державність, а також загалом для реципієнтів, мешканців України, поранених на війні. Адже вся країна перебуває у тотальній небезпеці, щоденно гинуть невинні люди. Мужність українців вражає. «Бо не спало нам на думку, щоб так легко піддатися» «Bo nie przyszło nam do głowy, by poddać się tak łatwo» (M. Iльяшенко).
На науковій конференції також було порушено проблеми освіти, дитячих травм, особливостей організації навчального процесу у воєнний час. Військовими викладачами академії було презентовано проблеми вчасної і злагодженої евакуації мирного населення у період загрози війни, питань логістики, причин авіакатастроф, особливостей організації роботи протипожежної військової охорони Збройних сил РП, ролі дронів у війні та ін. У підсумках конференції було зазначено перспективу подальшої співпраці.
Цікавою та пізнавальною була екскурсія до історичного міста Хелм, зокрема до підземелля, колишньої копальні з видобутку крейди.