ЛІТНІ НАПРАЦЮВАННЯ: ПОБАЧИЛИ СВІТ 2 НОВІ КНИГИ ПРОФЕСОРА ІГОРЯ КОЗЛИКА

У серпні ц.р. у видавництві «Симфонія форте» вийшли з друку дві нові монографічні книги завідувача кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства, доктора філологічних наук, професора Ігоря Козлика:

1. Наталія Ростиславівна Кавецька-Мазепа / автор-упорядник і редактор І.В.Козлик; передм., комент, прим. І.В.Козлика. – Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2024. – 132 с. : іл. ISBN 978-966-286-282-9

У книзі, що створена на основі текстових рядів документального фільму Ігоря Козлика «Наталія Ростиславівна Кавецька-Мазепа» (2021), всебічно висвітлено життєвий і творчий шлях Наталії Ростиславівни Мазепи (1930–2019) – автори­тетного українського літературознавця, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника, провідного наукового співробітника Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.

Для філологів, літературознавців, викладачів та студентів гуманітарних спеціальностей та всіх, хто цікавиться розвитком східнослов’янської науки про літературу у 2-й пол. ХХ – першому десятилітті ХХІ ст.

В Інтернеті книга безкоштовно доступна за URL:

– для ознайомлення: https://www.calameo.com/read/002820791a9a6487e08f1

– для завантаження: https://drive.google.com/file/d/1PH0YtPLAIER4VU5r6Jq3_6-wD3Ktx-Xy/view?usp=sharing

1. Професія: лікар / автор-упоряд. і редактор І.В. Козлик; комент., прим. і післяслово І.В. Козлика. – Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2024. – 396 с.: іл. ISBN 978-966-286-279-9

Книга створена на основі документального фільму Ігоря Козлика «Професія: лікар» (2023) і репрезентує лікарську професію в проєкції на площину деонтологічної проблематики й у контексті актуального стану сучасної медичної сфери та медичної освіти в Україні.

Для тих, хто збирається стати лікарем, для студентів медичних вишів, лікарів, їхніх пацієнтів і всіх, хто так чи інакше пов’язаний з медициною.

В Інтернеті книга безкоштовно доступна за URL:

– для ознайомлення: https://www.calameo.com/read/002820791b2ca1aac0caf

– для завантаження: https://drive.google.com/file/d/14dQXAOsEhOLPt_XN8fKYw1XRuvSHF32x/view?usp=sharing

Крім того, професор Ігор Козлик виступив відповідальним редактором англомовної науково-популярної книги професора Івано-Франківського національного медичного університету, доктора медичних наук, професора Степана Геника, в якій подане індивідуальне авторське бачення життя і культурної спадщини Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Маркіяна Шашкевича, Степана Руданського, Бориса Грінченка, Олександра Довженка, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Михайла Сороки, Якова Макогона та Василя Стуса:

Henyk S. М. Giants of the Ukrainian Spirit and Order / transl. into English by master Ivan Pasternak ; editor in charge by Prof. Dr. Іhor Kozlyk. – Ivano-Frankivsk : Symfoniia forte, 2024. –180 p.: il. ISBN 978-966-286-283-6

The book by Professor of Ivano-Frankivsk National Medical University, Stepan Henyk, is devoted to prominent figures in the history of Ukraine in the nineteenth and twentieth centuries. Through his perception of the lives and cultural heritage of Taras Shevchenko, Ivan Franko, Lesia Ukrainka, Markiian Shashkevych, Stepan Rudanskyi, Borys Hrinchenko, Oleksandr Dovzhenko, Yevhen Konovalets, Stepan Bandera, Mykhailo Soroka, Yakiv Makohin and Vasyl Stus, the author claims that the leading figures of the Ukrainian nation had a significant role in our present and the future development of Ukraine as an original, self-sufficient, valuable, and fully-fledged component of the European civilizational family.

For young people and a wide range of readers.

Ця книга теж вийшла з друку в серпні ц.р.

Вказані видання переконливо засвідчують масштабність культуротворчої ролі філолога в сучасному світі, діяльність якого не обмежується і не може обмежуватися межами якоїсь локальної філологічної дисципліни: сучасний філолог має вміти орієнтуватися в різновекторному та полідисциплінарному просторі гносеолого-евристичної діяльності на новітньому етапі її функціонування.