Студенти-полоністи проходять фольклорно-літературно-краєзнавчу практику

20 червня в межах програми фольклорно-літературно-краєзнавчої практики наша група (ПМЛф-11) відвідала Літературний музей Прикарпаття. Ця екскурсія виявилася надзвичайно захоплюючою пригодою, що дозволила нам зануритися у багатогранний всесвіт художнього слова. Колекція музею немов би перенесла нас у минуле, надаючи унікальну нагоду доторкнутися до творчого процессу визначних літераторів, осягнути їхні життєві шляхи та осмислити їх неоціненний внесок у скарбницю національної літератури.

Стіни музею прикрашали портрети визначних постатей, як-от Івана Франка, Богдана Лепкого, Ольги Дучимінської створюючи атмосферу величі та натхнення. Також приділялась увага витокам книгодрукування, зокрема діяльності Памва Беринди.

Окремий стенд був присвячений «Руській трійці» – Шашкевичу, Головацькому та Вагилевичу. Крім того, в музеї представлена експозиція, присвячена видатним філологам і фольклористам нашого краю, серед яких Степан Пушик, а також викладачі Прикарпатського університету – Євген Баран, Степан Хороб та інші.

Побувавши в музеї, ми відчули, наскільки потужним інструментом є слово, і як воно здатне впливати на навколишній світ. Цей культурний заклад не лише спонукає до роздумів над літературними творами, але й розпалює творчий вогонь у душі відвідувачів. Він відкриває перед нами маловідомі сторінки літературної спадщини та історії, збагачуючи наше розуміння культурного надбання.

Особливу вдячність висловлюємо директору Літературного музею Володимиру Смирнову, який провів для нас екскурсію. Його глибокі знання, захопленість своєю роботою та вміння цікаво розповідати зробили нашу подорож світом літератури по-справжньому незабутньою. Ми переконані, що цей музей варто відвідати не лише любителям літератури, але й усім, хто цікавиться культурою та історією нашого краю.