Студенти полоністики відвідали с.м.т.Верховину, Криворівню, побували на Буковецькому перевалі.

11.03.2023 студенти полоністики під керівництвом доцентки кафедри Тамари Олексіївни Ткачук із просвітницько-навчальною метою пізнання рідного краю та культурної спадщини українського народу, мови і традицій Гуцульщини,
історії розвитку українсько-польських культурних і літературних зв’язків, відвідали с.м.т. Верховину (у минулому Жаб’є, яке так любив польський письменник С. Вінценз) і с.Криворівню, побували на Буковецькому перевалі.
Особливе враження на молодь справив приватний «Музей музичних інструментів імені Романа Кумлика», зокрема оповіді доньки засновника музею світлої пам’яті п. Романа Кумлика пані Наталі Гузак – медикині за фахом, яка,
задля продовження справи батька, самотужки освоїла гру на понад 10-ти музичних інструментах, що і продемонструвала під час зустрічі із відвідувачами.
Студенти випробували власні уміння гри на обраних народних музичних інструментах, зокрема на розі, трембіті, дримбі. А грати на них дуже складно. Пані Наталя також талановито виконує народні пісні й гуцульські жартівливі співанки. Молодь у музеї мала можливість доторку до минулого нашого народу, його самобутньої неповторної гуцульської культури. Талант пані Наталі викликав захоплення у присутніх, які щиро їй дякували за працю задля збереження духовної спадщини українців.
Наступна важлива локація – Церква Пресвятої Богородиці у с. Криворівні, яке називають українськими Атенами, незабутня зустріч із отцем Іваном Рибаруком, який ознайомив здобувачів зі стародруками кінця ХVII століття, розповів про історію храму, а також про давні ікони. Щиро дякуємо Отцю Івану за щирість, відкритість, цікаву зустріч і подаровані образочки «Матері Божої реалізації творчих задумів».
У Криворівні група також побувала у «Літературно-меморіальному музеї Івана Франка», де побачила речі, книги Івана Яковича, довідалася про деталі його побуту і творчості у цій місцевості. Цікавою для молоді було також ознайомлення із творчістю відомої малярки Параски Плитки-Горицвіт, «нескореної духом Лілеї» Теодозії Плитки-Сорохан, яка була ув’язнена російською імперією на Колиму, де у в’язниці таємно вишивала голкою, власноруч виготовленою із риб’ячої кістки, на клаптиках тканин нитками, випореними зі старих речей ув’язнених. Речі, привезені із Колими пані Теодозією – шапка в’язня із номером, одяг – сприяють кращому розумінню жахіть, які завжди ніс із собою «русский мир». Вишиті ж майстринею маленькі рушнички засвідчують незламність духу української майстрині, безстрашність у страшні часи тоталітаризму.
У музеї також є окрема кімната, присвячена життєвому шляху і творчості відомого польського письменника, автора тетралогії «На високій полонині» Станіслава Вінценза, дитинство якого проходило саме у Криворівні, де він уперше зустрів велета українського духу Івана Франка. Студенти також побували на презентації чудового «вінця гуцульських
віршів» – збірки ліричних творів – «Груні і гражди» – філолога, фольклориста, поета пана Василя Зеленчука. Щиро дякуємо пану Василю, що вкотре нас люб’язно зустрічає і сприяє організації цікавих творчих зустрічей, за цитування
художньо майстерних власних поезій, написаних гуцульським діалектом, сповнених чарів Карпат, непохитним гуцульським духом, вітаїзмом, трагізмом українського сьогодення. Ще одна важлива локація, яку відвідала група, «Музей-садиба Михайла Грушевського», який також проживав у с. Криворівні.
Дякуємо Господу Богу, нашим ЗСУ і талановитим криворівнянам за можливість працювати й пізнавати свій український край-перлину Карпат.
Окреме дякую нашим дорогим студентам, які люблять свою землю й охоче вивчають літературу і культуру гуцульського краю.