Засідання міжгалузевого методологічного семінару «ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО І МЕДИЦИНА»

22 жовтня 2021 року на базі Методологічної лабораторії з теорії літератури, історії літератури та компаративістики, що діє при кафедрі світової літератури і порівняльного літературознавства ПНУ імені Василя Стефаника, відбулося друге засідання міжгалузевого методологічного семінару «Літературознавство і медицина».

У заході взяли участь:

завідувач кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства, доктор філологічних наук, професор Ігор Козлик (ПНУ імені Василя Стефаника), доктор медичних наук, професор, професор кафедри загальної хірургії Степан Ґеник (Івано-Франківський національний медичний університет), професор кафедри хірургії стоматологічного факультету, доктор медичних наук, професор Михайло Гончар (Івано-Франківський національний медичний університет), доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб, кандидат медичних наук, доцент Богдан Зубик (Івано-Франківський національний медичний університет), доцент кафедри дерматології і венерології, кандидат медичних наук, доцент Василь Ткач (Івано-Франківський національний медичний університет), лікар-уролог вищої категорії Марта Сенютович та стоматолог-хірург вищої категорії Олександр Челій.

На засіданні відбувся допрем’єрний показ документального фільму Ігоря Козлика «Наталія Ростиславівна Кавецька-Мазепа». (Див.: https://www.youtube.com/watch?v=dA2F0jLk6C0).

Героїня фільму за фахом філолог-літературознавець, проте тісно пов’язана зі сферою медицини. Н.Р.Мазепа (1930-2019) – дочка Ростислава Кавецького (1899–1978), патофізіолога-онколога, доктора медичних наук, професора, академіка АН УРСР, організатора та першого директора Інституту проблем онкології АН УРСР (тепер Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології НАН України ім. Р. Є. Кавецького, м. Київ); онука лікаря-патологоанатома, психіатра, епідеміолога, доктора медицини Євгена Кавецького (1865–1939).

У виступах під час обговорення стрічки підкреслювалася важливість узагальнення життєвого і професійного досвіду непересічних постатей, які представляють різні наукові галузі і яких при цьому об’єднує певна цілісність як культурних феноменів. Діяльність таких людей не обмежується лише безспосередніми фаховими рамками. Її значення виходить далеко за ці межі, має велике виховне значення і з цього погляду пов’язана з формування перспектив суспільного розвитку на рівні формування індивідуальної особистості представників молодого покоління.

Зліва направо: доц. В.Ткач, проф. С.Ґеник, проф. І.Козлик, доц. Б.Зубик, лікар вищої категорії М.Сенютович та проф. М.Гончар

Зліва направо: лікар вищої категорії О.Челій, доц. В.Ткач, проф. С.Ґеник, доц. Б.Зубик та проф. М.Гончар